Z tiskové konference

28/09/2012

Z tiskové konference jihomoravských Zemanovců

Strana Práv Občanů Zemanovci pokračuje i v těchto dnech v předvolební kampani pro krajské volby v Jihomoravském kraji. Jihomoravští Zemanovci se podle slov svého lídra Mariana Keremidského ze Znojma v ní hodlají zaměřit především na osobní kontaktní kampaň jednotlivých kandidátů ve všech částech kraje, kdy na kandidátní listině jsou zastoupeni kandidáti ze všech oblastí Jihomoravského kraje. Na druhém místě kandidátky je tak Miloslav Šale z Břeclavi, dále Magdalena Tomanová z Tišnova, Rudolf Bauer ze Strážnice, Daniela Magálová z Brna, Miloš Tomášek z Bořitova a Jana Bretfeldová z Bučovic, vyjmenoval první část kandidátky lídr.

Za největší problém Jihomoravského kraje považujeme nezaměstnanost, která dlouhodobě patří k nejhorším v rámci České republiky. Např. okres Hodonín s 13 % je v tomto ukazateli 7. nejhorší v České republice. Proto prosazujeme v programu podporu investic do dopravní infrastruktury a požadujeme, aby kraj aktivněji vystupoval vůči státním orgánům v této záležitosti. Bez kvalitní dopravní infrastruktury bude obtížné přilákat investory do problémových částí kraje, aby vytvořili nová pracovní místa, která by napomohla snížení nezaměstnanosti, řekl lídr kandidátky Marian Keremidský.

Zemanovci se na jižní Moravě ve svém programu proto zaměřili především na zlepšení dopravní infrastruktury kraje (podpora R43, R52, R55, obchvaty měst a silnice smrti I-53). V této souvislosti podporují jihomoravští Zemanovci snahu Jihomoravského kraje o opětovné vytvoření zásad územního rozvoje kraje, který zrušil nedávno NSS.

Zemanovci podporují rovněž veřejné zdravotnictví, zachování počtu lůžek a investice do zdravotnických zařízení stejně tak i do center sociálních služeb.  Kraj by měl rovněž podle Zemanovců aktivně korigovat ve spolupráci s hospodářskými komorami a Úřady práce přirozený rozvoj odborného a učňovského školství podle nabídky a poptávky na trhu práce v jednotlivých částech Jihomoravského kraje, tak aby absolventi středních škol v kraji našli své uplatnění na trhu práce.

Jihomoravští Zemanovci, kteří loňskou účinnou peticí podpořili vznik  zákona  o přímé volbě prezidenta prosazují  také přímou volbu starostů, primátorů a hejtmanů a v protikorupční strategii sází na otevřenost, vše o veřejných zakázkách a veřejných financích kraje by mělo být zveřejněno na internetových stránkách Jihomoravského kraje.

 
Poslední tiskové zprávy

Proč SPO?

 

  1. navrhujeme, aby bylo preferenční procento ve volbách do Poslanecké sněmovny dále sníženo z 5 na 3 %
  2. navrhujeme, aby ve volbách do Poslanecké sněmovny byl počet volebních okrsků zvýšen z dnešních 14 na 35
  3. navrhujeme, aby občané i v krajských a celostátních volbách měli možnost vybírat osobnosti z kandidátek více politických stran
  4. navrhujeme, aby starostou, resp. primátorem byl zvolen ten, kdo v komunálních volbách obdržel nejvíce preferenčních hlasů
  5. navrhujeme, aby krajským hejtmanem byl zvolen ten, kdo v krajských volbách obdržel nejvíce preferenčních hlasů
  6. navrhujeme, aby místní referendum bylo platné při menší než 35 % účasti občanů