Tisková zpráva SPOZ

04/12/2018 Tisková zpráva SPOZ

Redaktoři MfDNES dne  28.11.2018 zveřejnili rozsáhlý článek s titulkem „ Sponzory SPO vyšetřuje policie“. V článku se snaží  rozklíčovat vazby mezi firmami, které darovaly SPO v roce 2016 tisíce korun. Uvádí, že v  letošním roce některé z firem prověřuje  policie ČR s podezřením na daňové úniky.

SPO přijímala dary od firem – sponzorů, kteří sympatizovali se Stranou práv občanů a potažmo i s prezidentem Milošem Zemanem.  SPO  neměla v daném období žádné informace o tom, že by tyto firmy měly nějaké finanční problémy. Proto byly dary přijímány v dobé víře na transparentní účet. Byly řádně zaúčtovány. Z účtu byly postupně hrazeny pohledávky za služby v rámci předvolebních kampaní. SPOZ  stejně jako jiné politické strany  je osvobozena od placení daní ze své hlavní činnosti.

SPOZ  hospodaří dle zákona , vede řádně účetnictví na svém transparentním účtu a nemůže prověřovat své dárce z minulých let, kteří mají v současné době být předmětem vyšetřování.

SPOZ považuje uvedený článek v MfD  jako mediální útok na tuto stranu a potažmo i na prezidenta Miloše Zemana.

MUDr. Lubomír Nečas

Předseda

Strana Práv Občanů ZEMANOVCI
Poslední tiskové zprávy

Proč SPO?

 

  1. navrhujeme, aby bylo preferenční procento ve volbách do Poslanecké sněmovny dále sníženo z 5 na 3 %
  2. navrhujeme, aby ve volbách do Poslanecké sněmovny byl počet volebních okrsků zvýšen z dnešních 14 na 35
  3. navrhujeme, aby občané i v krajských a celostátních volbách měli možnost vybírat osobnosti z kandidátek více politických stran
  4. navrhujeme, aby starostou, resp. primátorem byl zvolen ten, kdo v komunálních volbách obdržel nejvíce preferenčních hlasů
  5. navrhujeme, aby krajským hejtmanem byl zvolen ten, kdo v krajských volbách obdržel nejvíce preferenčních hlasů
  6. navrhujeme, aby místní referendum bylo platné při menší než 35 % účasti občanů