Prohlášení SPOZ k 75. výročí konce druhé světové války

06/05/2020 Prohlášení SPOZ k 75. výročí konce druhé světové války

Strana Práv Občanů Zemanovci zásadně nesouhlasí se současnými „úpravami“ historie druhé světové války v souvislostí s událostmi posledních dnů v Praze. Týká se to jak odstraňování pomníků či instalování nových, ale také snižování podílu ruských vojsk na osvobozování naší země.

SPOZ si váží všech spojeneckých vojsk tehdejší protifašistické koalice, která se podílela na osvobozování tehdejšího Československa, stejně tak ctí všechny české oběti protifašistického odboje v době Protektorátu a v období Pražského povstání v květnových dnech roku 1945.

Nezapomínejme proto na všechny, zdůrazňujeme všechny hrdiny a oběti boje proti fašismu a nacismu v největším světovém konfliktu dvacátého století a to zvláště dnes, kdy si připomínáme 75. výročí konce tohoto temného období v dějinách lidstva.

Předsednictvo Strany Práv Občanů ZEMANOVCI
Poslední tiskové zprávy

Proč SPO?

 

  1. navrhujeme, aby bylo preferenční procento ve volbách do Poslanecké sněmovny dále sníženo z 5 na 3 %
  2. navrhujeme, aby ve volbách do Poslanecké sněmovny byl počet volebních okrsků zvýšen z dnešních 14 na 35
  3. navrhujeme, aby občané i v krajských a celostátních volbách měli možnost vybírat osobnosti z kandidátek více politických stran
  4. navrhujeme, aby starostou, resp. primátorem byl zvolen ten, kdo v komunálních volbách obdržel nejvíce preferenčních hlasů
  5. navrhujeme, aby krajským hejtmanem byl zvolen ten, kdo v krajských volbách obdržel nejvíce preferenčních hlasů
  6. navrhujeme, aby místní referendum bylo platné při menší než 35 % účasti občanů