Komunisté budou v Brně kandidovat s podporou Zemanovců

06/06/2018 Komunisté budou v Brně kandidovat s podporou Zemanovců

 6.6. 2018 www.parlamentnilisty.cz

KSČM bude v Brně i čtyřech městských částech kandidovat s podporou Strany práv občanů ZEMANOVCI (SPOZ), ve které je čestným předsedou prezident Miloš Zeman. Novinářům to dnes řekli zástupci obou stran. Zprávu přinesla ČTK.

Strany nechtějí tříštit síly levice, která v posledních parlamentních volbách ztratila podporu. Novinářům to řekl Libor Chládek (SPOZ). Dalším důvodem je shoda v programu, podle lídra společné kandidátky Martina Říhy (KSČM) především v sociální oblasti.

Na kandidátce KSČM do brněnského magistrátu bude na sedmém místě i Jana Fialová ze SPOZ. KSČM bude s podporou SPOZ kandidovat i v Jundrově, Vinohradech, Králově Poli a Líšni. „Navázali jsme kontakt se SPOZ a po jednáních jsme naznali, že naše volební priority se natolik prolínají, že bude dobré jít s jejich podporou do komunálních voleb,“ uvedl Říha. Strany chtějí stavět byty pro mladé rodiny, ale také se starat o seniory.

Chládek řekl, že se SPOZ rozhodla podpořit KSČM nejen kvůli programu, ale i kvůli tomu, že klesá podpora levice. „Je potřeba levici netříštit. Poslední parlamentní volby ukázaly, že levice ztratila, a to jak KSČM, tak Zemanovci i ČSSD,“ dodal Chládek.

 

 

 

Proč SPO?

 

  1. navrhujeme, aby bylo preferenční procento ve volbách do Poslanecké sněmovny dále sníženo z 5 na 3 %
  2. navrhujeme, aby ve volbách do Poslanecké sněmovny byl počet volebních okrsků zvýšen z dnešních 14 na 35
  3. navrhujeme, aby občané i v krajských a celostátních volbách měli možnost vybírat osobnosti z kandidátek více politických stran
  4. navrhujeme, aby starostou, resp. primátorem byl zvolen ten, kdo v komunálních volbách obdržel nejvíce preferenčních hlasů
  5. navrhujeme, aby krajským hejtmanem byl zvolen ten, kdo v krajských volbách obdržel nejvíce preferenčních hlasů
  6. navrhujeme, aby místní referendum bylo platné při menší než 35 % účasti občanů
Poslední novinky